ZÍSKAJTE ZADARMO PRÍSTUP K
Vďaka naším pravidelným newslettrom budete informovaní o zmenách, ktoré môžu ovplyvniť Váš biznis! Prihláste sa do nášho mailing listu a my Vám budeme zdarma posielať naše newslettre o zmenách v legislatíve, užitočné tipy, regionálne štúdie, eBooky a pozvánky na naše odborné semináre.
Navštívte našu Newsroom a zistite, prečo sa oplatí odoberať naše novinky.
Budeme Vám posielať novinky z oblastí, ktoré Vás zaujímajú a spracúvať Vaše osobné údaje v súlade s našou Politikou ochrany súkromia and GDPR prehlásením.
Nedarí sa vám prihlásiť na odber? Skúste túto stránku.
Úrad vlády SR vyhlásil osem výziev na podporu výskumu a inovácií z Plánu obnovy a odolnosti za 227 mil. €.
Malé a stredné firmy budú môcť požiadať o inovačné alebo digitálne vouchre.
„Inovačné vouchre budú môcť využiť na inováciu vlastných produktov, služieb alebo procesov. Digitálne vouchre sú určené na individuálne riešenia pri podpore vlastnej digitalizácie.“
Žiadosť sa podáva v slovenskom jazyku.
Oprávnenou osobou zaregistrovanou prostredníctvom OP žiadateľa prípadne.
Osobou splnomocnenou zastupovať žiadateľa.
Posudzovanie žiadostí sa bude vykonávať priebežne počas doby trvania výzvy. Žiadateľ môže predložiť žiadosť kedykoľvek najskôr 1 mesiac odo dňa vyhlásenia výzvy, t. j. od 14.8.2023 do dňa jej uzavretia.
Aktivity zamerané na individualizované riešenia pre podniky (predmetom podpory je vypracovanie návrhu individualizovaného riešenia, nie však jeho samotná realizácia) v nasledovných oblastiach digitalizácie:
kybernetická bezpečnosť, umelá inteligencia, automatizácia a digitálne procesy, cloudové technológie, optimalizácia interných procesov, dáta a analytika, elektronický obchod (e-commerce), digitalizácia priemyslu a výroby, digitalizácia financií, digitalizácia internetu vecí (IoT).
Navrhované realizované činnosti sú prínosné a jednoznačne dôjde k vyriešeniu zadania / problému / požiadavky súvisiaceho s digitalizáciou podniku (žiadateľa).
Realizácia návrhu riešenia popísaného v projekte má zrejmý potenciál zvýšiť konkurencieschopnosť podniku prostredníctvom digitalizác
Prijímateľ je povinný jednoznačne preukázať zrealizovaný výstup aktivity, čo bude zo strany sprostredkovateľa overované pri kontrole žiadosti o platbu.
Ukončenie vecnej realizácie projektu musí byť v žiadosti stanovené najneskôr do 31.12.2025. Doba realizácie projektu je najviac 9 mesiacov od dátumu nadobudnutia účinnosti Zmluvy o poskytnutí prostriedkov mechanizmu.
Upozorňujeme, že žiadateľ/prijímateľ je oprávnený začať realizáciu aktivít projektu aj pred predložením žiadosti, avšak najskôr od dátumu vyhlásenia tejto výzvy.
Za oprávnené výdavky sa pre účely tejto výzvy považujú výdavky na vypracovanie individualizovaného riešenia pre podnik v konkrétnych oblastiach digitalizácie.
v súlade s platnými všeobecne záväznými právnymi predpismi,
vynaložené na projekt schválený a realizovaný v zmysle podmienok výzvy, Schémy pomoci a Zmluvy o poskytnutí prostriedkov mechanizmu,
vynaložené v súlade s výzvou, v súlade s obsahovou stránkou projektu, zodpovedajú časovej následnosti aktivít projektu a prispievajú k dosiahnutiu plánovaných cieľov projektu,
primerané, t. j. zodpovedajú obvyklým cenám v danom mieste a čase a zodpovedajú potrebám projektu,
spĺňajú zásady hospodárnosti, efektívnosti, účelnosti a účinnosti, vrátane zásady riadneho finančného hospodárenia podľa čl. 33 nariadenia 2018/104623,
identifikovateľné a preukázateľné a musia byť doložené účtovnými dokladmi (faktúrami alebo inými účtovnými dokladmi rovnocennej preukaznej hodnoty), ktoré sú riadne evidované v účtovníctve prijímateľa v súlade s platnou legislatívou a Zmluvou o poskytnutí prostriedkov mechanizmu,
preukázateľne vynaložené a uhradené prijímateľom.
Z hľadiska časovej oprávnenosti musia výdavky projektu vzniknúť najskôr v deň začatia realizácie projektu, (pri rešpektovaní podmienky, že deň začatia realizácie projektu nesmie predchádzať dňu vyhlásenia tejto výzvy) a najneskôr v deň ukončenia vecnej realizácie projektu, nie však neskôr ako 31.12.2025
Žiadateľ túto skutočnosť deklaruje prostredníctvom čestného vyhlásenia, ktoré tvorí súčasť žiadosti, pričom ju môže sprostredkovateľ overiť aj iným spôsobom.
Na záver to nemenej podstatné – výška prostriedkov mechanizmu (t. j. celkové oprávnené výdavky projektu, od ktorých sú odpočítané vlastné zdroje žiadateľa vo výške minimálne 15% z celkových oprávnených výdavkov) je minimálne 5000 EUR a maximálne 15 000 EUR.
Ste presvedčený, že po prečítaní týchto informácií sú digitálne vouchre niečo pre vás, ale neviete ako na to? Ozvite sa nám na a my vám radi poskytneme doplňujúce informácie. V prípade potreby vás radi nasmerujeme k využitiu vládnej podpory, či poskytneme súvisiace právne poradenstvo k projektom.
Likvidácia spoločnosti | Registrované sídlo firmy | Zabezpečenie zmien v obchodných spoločnostiach | Založenie a registrácia spoločnosti | Ochrana osobných údajov (GDPR) | Právo duševného vlastníctva | Obchodné právo | Outsourcing správy a vymáhania pohľadávok pre firmy | Pracovnoprávne poradenstvo | Právne due diligence | Právne poradenstvo v oblasti nehnuteľností | Právne služby pri konkurze a reštrukturalizácií | Súdne spory | Trestné a rodinné právo | Správne a daňové právo