Späť k newsroom
Mailchimp - subscribe form sidebar

Splnili sme priania deťom v komunitnom centre v Banskej Bystrici

18 februára 2019

V roku 2018 sme po prvýkrát nahradili tradičného Secret Santu novým dobročinným projektom s názvom Stromček vianočných prianí. Naše prvotné obavy, ako budú kolegovia na túto novú dobročinnú aktivitu reagovať, pretože tradičný Secret Santa bol u kolegov obľúbený sa našťastie hneď rozplynuli. Kolegovia si zmenu k lepšiemu pochvaľovali, rýchlo sa vžili do roly vianočných škriatkov a plnenie detských želaní si náramne užívali! 

V spolupráci s Komunitným centrom Fončorda z Banskej Bystrice sme tak pomohli 45 deťom, ktoré dva týždne usilovne písali a kreslili listy Ježiškovi. ,,Deti, ktoré posielali svoje priania, sú zo sociálne slabších rodín, pričom v mnohých prípadoch bojujú s ťažkým osudom či zdravotným znevýhodnením. Pre tieto detičky nie je splnené želanie pomocou, ale skôr pohladením ich duše a zároveň povzbudením, aby sa nevzdávali, lebo niekomu na nich predsa len záleží,” povedala nám o autoroch listov pani Žabková, ktorá sa deťom v KC Fončorda venuje.

Veľkú skupinu obdarovaných detí tvorili aj deti a mládež, ktoré počas celého roka nezištne pomáhajú ako dobrovoľníci v rôznych komunitách, a z ktorých raz vyrastú vnímaví a zodpovední dospeláci. Darček pre nich tak bol ocenením za ich čas, energiu a dobrý úmysel.

Vďaka splnenému želaniu tak každý z nás prispel k tomu, aby deti z KC Fončorda mali krajšie Vianoce a ten pocit, bol nie len u detí na nezaplatenie.  Naša kolegyňa z daňového oddelenia Mirka o Stromčeku želaní povedala: ,,Vybrala som si dva listy a teším sa, že som niekomu spravila radosť a prekvapenie. Super bolo, že deti nám napísali listy a my sme si spravili lepšiu predstavu o ich živote, voľnom čase… Aj keď sme sa nestretli osobne, aspoň niečo sme sa o nich dozvedeli. Určite by sa mohli podobné aktivity opakovať!” 

Inej kolegyni sa zas páčilo, že mohla takýmto spôsobom podporiť umeleckú vášeň “svojho” dieťaťa: ,,Oceňujem možnosť podporiť dieťa, ktoré má nejaký koníček a záujem niečo zmysluplné robiť. Myslím si, že deti v školskom veku by mali mať pocit, že sa môžu stať čímkoľvek a splniť si sny. Preto, keď sa mi do rúk dostal krásny list od chlapca, ktorý by sa chcel stať veľkým umelcom, ako bol Leonardo da Vinci, veľmi rada som mu želanie splnila, potešilo ma, že som to mohla urobiť a snažila som sa, aby bola radosť z darčeka čo najväčšia. Stále na malého Leonarda myslím a želám mu len to najlepšie. Aj po Vianociach!”

Keď sme si začiatkom roka spätne pozerali fotografie šťastných detí, ktorým naše darčeky putovali neraz nám vyhŕkli do očí slzy dojatia. Už teraz nám je jasné, že sa zo Stromčeka vianočných prianí stane v Accace obľúbená predvianočná tradícia.

Ešte raz by sme chceli vyjadriť veľké ĎAKUJEM naším kolegom za ich dobrý úmysel podeliť sa s deťmi a rodinami, ktoré sú pre nich neznáme! Rovnako ďakujeme aj za čas, ktorý venovali nákupu darčeku a celej jeho príprave.

Obrázky niektorých detí, ktorým sme prostredníctvom Stromčeka vianočných prianí 2018 vyčarili úsmev na tvári nájdete v galérii nižšie.

[Pop-up][MC] Zmeny v DPH a ich vplyv na e-commerce SK | eBook
crosschevron-leftarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram