Späť k newsroom
Mailchimp - subscribe form sidebar

Náš tretí medzinárodný akceleračný program pre startupy sme ukončili oslavou na gala finále v Bratislave 

28 mája 2024
Tento článok je dostupný aj v
anglickom jazyku

AceON Accelerator je projektom Accace, v ktorom spoločne so ZAKA VC podporuje startupy z rôznych krajín Európy, ale aj mimoeurópsky regiónov, a zvyšuje tak ich šance na úspešný vstup na trh s ich produktom a rýchly rast.  

Náš tretí medzinárodný akceleračný program pre startupy sme ukončili oslavou na gala finále v Bratislave.

Čo robíme pre startupy v AceON? 

Program pozostáva z intenzívneho vzdelávania s expertmi, ktorí prednášajú a diskutujú so zakladateľmi startupov o finančných témach, vývoji produktu, investíciách a VC svete, tak aby mali všeobecný rozhľad v tom ako “to chodí” v startupovom ekosystéme.  

Okrem toho sme spolupracovali počas programu s 29 skvelými mentormi a expertmi ochotnými venovať sa týmto začínajúcim podnikateľom a zdieľať svoje skúsenosti zo svojich vlastných začiatkov.  

Založiť a viesť startup je nesmierne náročná úloha vyžadujúca veľmi veľa úsilia a odhodlia, takisto odvahy a chuti nevzdať sa, ale my nemáme obavy. Tieto vlastnosti sme videli u mnohých z programu, najmä u tých, ktorí prezentovali na gala finále poslednej kohorty – Demo Day 2024.  

Na Demo Day sme vybrali 10 najlepších startupov

Demo Day sa konalo 23. mája v srdci Európy – v Bratislave na Slovensku. Z celkového počtu 36 startupových tímov z jarného programu sme počas 2 mesiacov vybrali 10 tímov, ktoré dostali možnosť prezentovať na pódiu pred 80 hosťami, medzi ktorými nechýbali podnikatelia, investori a C-levels z lokálneho startupového prostredia.  

Všetky startupy predstavili svoje projekty, ktoré vyvíjajú na riešenie rôznych problémov v našej spoločnosti alebo v rámci firiem. Pochádzajú z rôznych regiónov, od Portugalska až po Gruzínsko: 

1. Cerebria Tech zo Slovenska: B2B platforma poskytujúca mnoho dát, ktorá ponúka firmám možnosť zvýšiť výnosy. Platforma poskytuje komplexné informácie o potenciálnych zákazníkoch z viac ako 10 dôveryhodných zdrojov. 

2. Swayme z Poľska: platforma, ktorá spája používateľov sociálnych médií s podnikmi, ktoré ponúkajú zľavy a stimuly za zverejňovanie a označovanie ich produktov alebo služieb na Instagrame. 

3. Stride z Rumunska: mobilná aplikácia pre fajčiarov, ktorí chcú skončiť s týmto zlozvykom, používajúca poznatky kognitívno-behaviorálnej terapie. 

4. Biterium AI z Gruzínska: prinášajú prevenciu a zlepšenie kardiovaskulárneho zdravia prostredníctvom cloudového SaaS riešenia pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a konverzačnej mobilnej aplikácie. 

5. Progalit z Ukrajiny: SaMD (softvér ako zdravotnícke zariadenie) poskytujúci automatizáciu liečby a prevencie obličkových kameňov (urolitiázy). 

6. Jusi z Portugalska: zjednodušuje vývoj aplikácií odhadovaním rozpočtu a časovej osi vývoja a priradením k správnemu vývojárovi. 

7. Cloudcrop z Gruzínska: digitálny “agronóm” pre všetky skleníky, ktorý vedie k významnému rastu zisku. 

8. ContextMinds z Českej republiky: SaaS startup šetriaci čas a peniaze marketingovým agentúram, malým a stredným podnikom a content marketérom v oblasti plánovania obsahu. 

9. Eternity.ac z Poľska: vytvárajúci digitálne klony (B2C, B2B). 

10. Gameblyo z Poľska: mobilná hra liečiaca amblyopiu – ochorenie ovplyvňujúce zrak a mozog. 

Porota a publikum sa nezhodli vo víťazovi 

Absolútnym víťazom bol vybraný porotou pozostávajúcou z Jána Kaspera (Co-founder & Managing Partner, ZAKA VC), Petra Pašeka (Managing Director & Partner, Accace Slovakia) a Andreja Petrusa (Head of Investment Committee, ZAKA VC).

Bolo ťažké vybrať toho najlepšieho, pretože  vybrané starupy boli na vysokej úrovni, s MVP alebo s existujúcim riešením. Nakoniec bol za víťaza celého Spring Accelerator 2024 vyhlásený Cerebria Tech, ale veľmiblízko za ním skončil Cloudcrop. 

Hostia v publiku mali tiež možnosť hlasovať a odovzdať cenu People´s Choice Award svojmu obľúbenému tímu. Najviac hlasov získal poľský startup Swayme, ktorý očaril nielen svojím riešením, ale aj veselými povahami zakladateľov. Gratulujeme! 

Už teraz pripravujeme jesenný program, ktorý bude ešte lepší

Accelerator AceON a jeho tím sa už tešia na ďalšie startupy v nasledujúcom programe, ktorý začne  na jeseň 2024. Možnosť prihlásiť sa majú všetky škáloveteľné startupy, ktoré vyvíjajú platformu, SaaS riešenie alebo online tool, ktorý vedia rýchlo vypustiť do sveta.

Sledujte sociálne siete AceON alebo sa prihláste do remindera na webstránke a nepremeškajte svoju príležitosť stať sa súčasťou medzinárodného akceleračného program v AceON Accelerator, založený silnými partnermi Accace a ZAKA VC.

[Pop-up][MC] Zmeny v DPH a ich vplyv na e-commerce SK | eBook
crosschevron-left linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram