Späť k newsroom
Mailchimp - subscribe form sidebar

Na mojej práci ma najviac baví jej rozmanitosť | #PeopleOfAccace

5 marca 2024

V našej sérii #PeopleOfAccace vám formou rozhovorov priblížime zákulisie Accace. Dozviete sa, ako u nás vznikajú nové služby či riešenia, kto je v Accace najdlhšie a akými pozíciami si za tie roky prešiel, no najmä spoznáte našich skvelých ľudí. V aktuálnom rozhovore sme sa rozprávali so Simonou Klučiarovou z našej advokátskej kancelárie Accace Legal.

Akým oblastiam práva sa v Accace Legal venuješ?

V súčasnosti sa venujem prevažne pracovnému, obchodnému a IT právu, ktoré ponúkajú tak široké spektrum prípadov, že sa vďaka tomu dokážem vyhnúť stereotypu, čo je pre mňa pri práci dôležité. Okrem toho sa však zameriavam aj na ochranu osobných údajov, ktorá s týmito oblasťami nevyhnutne súvisí. Mnohí ju síce pokladajú za nutné zlo, no v dnešnom svete, kedy už biznis vo veľkej miere funguje online a je ľahké údaje druhého zneužiť, som rada, že sa na túto oblasť v legislatíve kladie väčší dôraz.

Prečo si si zvolila advokáciu? Čo ťa na tomto smere najviac baví?

Pravdou je, že iné právnické povolanie som si nikdy nevyskúšala. V advokácii robím už od vysokej školy, kedy som si našla brigádu v mojej prvej advokátskej kancelárii a po dokončení štúdia v nej už aj ostala. V tom čase som riešila hlavne prípady z trestného a rodinného práva, takže som veľa prichádzala do osobného kontaktu s ľuďmi a ich životnými príbehmi. Doteraz si pamätám, čo mi povedal môj prvý šéf, ktorý má advokáciu v krvi. Hovoril, že naša práca nie je povolanie, ale poslanie a my sme tu od toho, aby sme pomohli ľudom tam, kde sa sami cítia bezmocní. To sa mi tak zapáčilo, že aj keď, samozrejme, prišli pochybnosti, či som si zvolila správne, zatiaľ sa mi ich vždy podarilo prekonať. Svoju prácu mám jednoducho rada a najviac ma na nej baví jej rozmanitosť. Vďaka tomu, že máme klientov podnikajúcich v rôznych oblastiach od IT sektoru, cez výrobu až po leasingové služby, sa prakticky každý deň môžem venovať niečomu inému a neupadám tak do nudnej rutiny.

Spomínaš si na zaujímavý prípad, ktorý si pre klienta riešila a kde si sa najviac naučila?

Spomínam si na jeden, ktorý mi dal naozaj veľa. Išlo o jednu medializovanú kauzu týkajúcu sa známeho bratislavského hotela. Možnosť participovať na tomto prípade si doteraz veľmi cením. Poriadne ma otestoval nielen po právnej stránke, kedy som musela riešiť všetko od neodkladných opatrení a žalôb, cez registrovú agendu až po trestné oznámenia, ale naučil ma aj tvrdej disciplíne a time managementu, ktorý bol vtedy nevyhnutný, aby sme všetko postíhali, pretože sme pracovali pod veľkým časovým tlakom.

Aký prípad/zadanie by si rada riešila v budúcnosti?

V poslednej dobe som spoznala veľa úžasných ľudí zo startupovej komunity. Ľudí s neskutočným nápadmi, víziami a odhodlaním zanechať stopu vo svete, kde je tak ľahké stratiť sa v šedom priemere. Začali sme spolupracovať na ich ambicióznych projektoch a ja by som bola rada, keby som ich mohla po právnej stránke sprevádzať až k úspešnému a finančne hodnotnému exitu.

Čo rada robíš vo voľnom čase?

Som vášnivý čitateľ, takže väčšinu svojho voľného času trávim nad knihami. Už ich pomaly nemám kam dávať a musím sa uchyľovať k ebookom, čo je dosť škoda. Jeden z mojich veľkých snov je mať doma raz celú miestnosť vyhradenú len pre ne. Veľmi rada však chodím s priateľmi aj na vedomostné kvízy. Tie som si zamilovala už ako dieťa vďaka môjmu starému otcovi, s ktorým sme ich pozerali v televízii. Zvykol vtedy žartovať, že jedného dňa sa tam bude pozerať na mňa. To sa mu síce nesplnilo, ale mimo televíznych kamier som na nich varená pečená. Každý, kto ma na nejakom zažil, vie aká som súťaživá a nadšená, keď poznám správnu odpoveď.

Čo o tebe vie (zatiaľ) len málo ľudí?

Som veľký fanúšik fantasy. Okrem kníh, filmov a hier by ste u mňa doma našli aj také vecičky ako Hermionin časovrat alebo Sauronov veľprsteň, a to ani zďaleka nie je všetko. Táto moja záľuba ma priviedla aj k lukostreľbe, ktorej sa venujem tiež súťažne a mám z nej celkom slušnú zbierku trofejí.

[Pop-up][MC] Zmeny v DPH a ich vplyv na e-commerce SK | eBook
crosschevron-leftarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram