Späť k newsroom
Startupy a spoločenská zmluva
Viac v našom článku
Mailchimp - subscribe form sidebar

Prvý ročník nášho akcelerátora AceON pre technologické startupy pozná svojich víťazov

10 júla 2023
Tento článok je dostupný aj v
anglickom jazykučeskom jazyku

Rozvoj ekosystému a podpora začínajúcich startupov vo forme vzdelávania či možnej investície – s touto misiou sme sa v Accace spojili sa rodinným venture office ZAKA VC. Spoločne sme založili akcelerátor AceON s medzinárodným presahom. Prvým jarným kolom si prešlo 17 startupov a porota sa počas finálového prezentačného Demo Day rozhodla až pre dva víťazné tímy.

Po takmer dvoch mesiacoch intenzívneho programu, ktorý pozostával zo 14 workshopov a desiatok hodín mentoringu, sa do finálového Demo Day prebojovalo 13 tímov z českých a slovenských startupov. O najlepšom pitch decku rozhodovala počas večera v Campus Coworkingu porota v zložení Peter Pašek (Managing Director & Partner Accace Slovensko a Co-founder AceON), Ján Kasper (Co-founder & Managing Partner ZAKA VC, Co-founder AceON) a Andrej Petrus (Chief Investment Officer ZAKA VC). Spoločne sa zhodli na tom, že prvenstvo si zaslúži nie jeden, ale hneď dva tímy – Wopee.io a Mapheim.

Mapheim je inovatívna platforma, ktorá umožňuje firmám vytvárať interaktívne mapy jednoducho a za nízke náklady. Prepája fyzický a digitálny svet a poskytuje lepší zážitok návštevníkom veľtrhov, konferencií, festivalov či parkov.

Wopee.io je autonómna testovacia platforma využívajúca roboty na zlepšenie efektivity a zníženie „odpadu“ pri vývoji a testovaní.

Jarný Pre-accelerator bol počas úvodného roka otvorený pre technologické startupy z idea a pre-seed stage z Českej republiky a Slovenska. Nasledujúce roky je v pláne zamerať sa na európske krajiny, v ktorých chce AceON podporiť tamojšie talenty a posunúť ich na globálnu startupovú scénu.

„V ZAKA VC sme presvedčení o tom, že jedným z hlavných predpokladov pre úspech startupu je kvalitný tím. Stredná Európa patrí k aktuálne najrýchlejšie rastúcim startupovým regiónom a my chceme prispieť k tomu, aby talenty v tomto regióne získali dostatočnú podporu pre launch a rast svojich podnikateľských nápadov. Tešíme sa z pokroku, ktorý urobili startupy v jarnom pre-akcelerátore a už teraz sme zvedaví, čo prinesie jesenný batch ako aj ďalšie ročníky AceON,“ hovorí Ján Kasper, Co-founder & Managing Partner ZAKA VC, Co-founder AceON.

„V prvom ročníku AceON akcelerátora sa nám potvrdilo, aké dôležité je mať vhodný biznis model a škálovateľný produkt. Nestačí len originálny či inovatívny nápad, potrebné je osobné nasadenie foundra, ktorý má za sebou aj silný tím. Veríme, že náš silný mentoringový program pomohol každému posunúť sa vpred a zvalidovať svoj nápad. Tešíme sa na ich progres a budeme ich podporovať aj naďalej,“ dopĺňa Peter Pašek, Managing Director & Partner Accace Slovensko a Co-founder AceON.

V jarnom kole sa stretlo 17 startupov, 16 mentorov a spíkrov, ktorí odprednášali 14 workshopov a poskytli desiatky hodín 1:1 mentoringu. V jarnom kole sme sa dotkli tém ako financie, marketing, komunitný manažment či no-code. Medzi mentormi boli experti boli Peter Pašek (Accace), Andrej Petrus (ZAKA VC) či Pavlína Louženská (#HolkyzMarketingu).

Program pokračuje jesenným investičným kolom, prihlasovanie sa začne už počas leta.

AceON je zameraný na akceleráciu technologických a softvérových nápadov, ktoré majú potenciál škálovať. Startupy sa môžu zapojiť do 2 typov programov – jarného Pre-accelerator, ktorý už prebehol a bude sa konať opäť o rok a jesenný Accelerator.

Obsah programu v jesennom 2-mesačnom programe bude založený najmä na 1:1 mentoringu, networkingu a podpory na základe individuálnych potrieb, napríklad pomoc pri dokončení MVP (minimum-viable-product). Do jesenného kola bude prijatých maximálne 5 startupov na základe viacerých kritérií založených na potenciáli úspešnosti na globálnom trhu, škálovateľnosti či skúsenostiach a zručnostiach členov tímu. Oproti jarnému kolu prináša jesenný akcelerátor aj investíciu pre vybrané startupy. Prihlasovanie a podrobnosti o programe budú zverejnené na webe už počas leta.

Startupy a spoločenská zmluva
Viac v našom článku
[Pop-up][MC] Zmeny v DPH a ich vplyv na e-commerce SK | eBook
crosschevron-leftarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram