Medzinárodný prvok v zamestnávaní

Formulár A1 a nedávne zmeny v určovaní príslušnosti
19.10.2023
Online podujatie
9:30 am11:30 am (CET)

PROGRAM PODUJATIA

V nadväznosti na aktuálne pracovné trendy umožňujú nové pravidlá prácu na diaľku z domova a zo zahraničia. S tým sú spojené i špecifické právne a daňové povinnosti vyplývajúce z lokálnych a nadnárodných legislatív. Na čo konkrétne si zamestnávatelia musia dávať pozor a k akým zmenám došlo v priebehu tohoto roku v oblasti určovania príslušnosti k systému poistenia?

Počas webinára si prejdeme nasledujúce témy:

 • Režimy vysielania z pracovno-právneho pohľadu:
  • Krátkodobé vs. dlhodobé vysielanie;
  • Režimy výkonu práce v zahraničí:
   • Zahraničná pracovná cesta;
   • Miesto výkonu práce v zahraničí;
   • Dočasné pridelenie zamestnanca;
   • Lokálna pracovná zmluva;
 • Dopady rôznych režimov vysielania:
  • Kde odvádzať dane?
  • Kde odvádzať poistné na sociálne a zdravotné poistenie?
  • Čo je formulár A1/S1 a ako o neho požiadať?
 • Praktické príklady
 • Legislatívne zmeny v oblasti odvodov od 1.7.2023
 • Platforma TULIP a jej využitie pri pracovných cestách

Webinár je bezplatný pre registrovaných hostí, povenujeme sa slovenskej a českej legislatíve a bude trvať približne 2 hodiny (vrátane diskusie).

Webinár organizujeme v spolupráci s TULIP Solutions.

TULIP – všetky vaše účtovné, mzdové a HR procesy pod jednou strechou

PREDNÁŠAJÚCI

Martina Paprčková
Tax Manager Ι Accace Slovensko

Martina vyštudovala daňovníctvo a daňové poradenstvo na Ekonomickej univerzite v Bratislave a v súčasnosti je v spoločnosti Accace zodpovedná za komplexnú agendu zdaňovania fyzických osôb vrátane expatov. Má niekoľkoročnú prax vo väčšine daňových oblastí vrátane dane z príjmu a DPH.

Jej primárnym zameraním v oblasti fyzických osôb je poradenstvo v daňových otázkach spojených s prijímaním, vysielaním a zdaňovaním zamestnancov na Slovensku a v zahraničí a súvisiaca problematika sociálneho zabezpečenia.


Kateřina Hrůzová
Senior Tax Manager Ι Accace Česká republika

Kateřina je daňovým poradcom s pätnásťročnou praxou v odbore. Po ukončení štúdia pôsobila v renomovaných spoločnostiach ako EY alebo Fučík & partneři. K Accace sa pripojila v roku 2017, v súčasnej dobe zastáva pozíciu Senior Tax Manager. Katka sa zameriava na zdanenie fyzických osôb, zamestnancov i podnikateľov, sociálne zabezpečenie a zdravotné poistenie. Má značné skúsenosti v oblastiach globálneho poradenstva vo sfére zamestnanosti, hlavne štrukturalizácii medzinárodných vysielaní a vedení miezd vyslaným zamestnancom, analýz a nastavovania systémov odmeňovania zamestnancov, vrátane programov zamestnaneckých akciových a opčných plánov a pod.


Viktor Mečiar
Managing Director a partner Ι TULIP Solutions Ι Partner Accace

S rozsiahlymi skúsenosťami s riadením projektov implementácie ERP v rôznych európskych krajinách siaha Viktorova odbornosť nad rámec bežnej IT agendy. V roku 2012 nastúpil do spoločnosti Accace  na pozíciu Group IT Manager. Do jeho agendy spadalo projektové riadenie a vedenie rozsiahlych projektov implementácie zamestnaneckých portálov pre globálnych klientov spoločnosti. Počas týchto rokov sa tiež aktívne podieľal na vývoji inovatívneho cloudového riešenia TULIP, jedinečnej medzinárodnej platformy na automatizáciu a digitalizáciu firemných procesov.

V súčasnosti je jedným z partnerov spoločnosti Accace a generálnym riaditeľom spoločnosti TULIP Solutions s.r.o. Viktor získal magisterský titul z aplikovanej informatiky v roku 2004 na Fakulte informatiky Masarykovej univerzity v Brne.

Registrácia je uzavretá

Tento webinár sa už uskutočnil. Ak vás zaujímajú iné podujatia, navštívte našu stránku podujatí alebo napíšte nám.

Kontaktujte nás
Registrácia je uzavretá

Tento webinár sa už uskutočnil. Ak vás zaujímajú iné podujatia, navštívte našu stránku podujatí alebo napíšte nám.

Kontaktujte nás
crossarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram