Späť k newsroom
Mailchimp - subscribe form sidebar

neBUĎ príZEMný | Program environmentálnej uvedomelosti

31 júla 2018
Tento článok je dostupný aj v
anglickom jazyku

V poslednej dobe často počúvame o vzdialených ekologických krízach a máme pocit, že keď sa to nedotýka našich každodenných životov, tak nás to nemusí trápiť. Opak je však pravdou. Ak zmeny na druhej strane zemegule poškodia životné prostredie, táto škoda bude časom presahovať aj k nám. Nie len formálne sa v rámci Agendy 2020 v Accace orientujeme na trvalo udržateľný rozvoj, ale aj reálne nás zaujíma životné prostredie a najmä to, aký dopad majú naše aktivity na naše okolie.

Chceme sa stať ekologickou firmou, ktorá pôjde príkladom. Ale na to, aby sa nám to stále lepšie darilo, musíme byť dostatočne informovaní o dopadoch našich aktivít, dostupnosti riešení a hlavne začať od seba ako jednotlivcov.

Pretože malé rozhodnutia, ktoré robíme každý deň, môžu viesť k svetu takému, aký chceme v budúcnosti mať.

Toto leto sme spustili program environmentálnej uvedomelosti, ktorý nám pomôže sa na chvíľu zastaviť v tejto uponáhľanej dobe, otvoriť oči, možno niekedy šokovať a hlavne diskutovať na dôležité témy týkajúce sa ekológie a životného prostredia. Ešte pred samotným začiatkom projektu si mohli naši kolegovia zmerať svoje vedomosti v interaktívnej EKO-ankete.

V priebehu júla a augusta majú naši kolegovia možnosť zúčastniť sa počas pracovnej doby rôznych prednášok, exkurzie a premietania zaujímavých dokumentárnych filmov, ktoré sa zaoberajú témami „zero waste“ životného štýlu, technológie a stavebníctva, módneho priemyslu a recyklácie odpadov z hľadiska udržateľnosti.

Čaj s dejom a citrónom (filmy)

V rámci premietania filmov si spoločne pozrieme a budeme diskutovať o dokumentoch:

  • Before the Flood – film odkrýva alarmujúce svedectvo o súčasných problémoch spojených s klimatickými zmenami a hľadá riešenia, ako predísť fatálnym dopadom na našu budúcnosť
  • The Clean Bin Project – dokument o partneroch, ktorí prijali výzvu 365 dní bez odpadu. Čo všetko museli prispôsobiť tzv. “zero waste” životnému štýlu, ako uspeli a ako rok bez odpadu ovplyvnil ich život?
  • The True Cost – šokujúci dokumentárny film o oblečení, ktoré nosíme, o ľuďoch, ktorí ho vyrábajú a o vplyve módneho priemyslu na náš svet.
  • Tomorrow – tento dokument poskytuje ucelený pohľad na to, ako sa aktivisti, organizátori a občania pokúšajú zmeniť svet na lepšie, zelenejšie a udržateľnejšie miesto

Osveta zo sveta (prednášky)

Privítame medzi nami odborníkov na bezodpadový životný štýl, cirkulárnu ekonomiku, udržateľný rozvoj v móde a bývaní a triedenie odpadu:

[Pop-up][MC] Zmeny v DPH a ich vplyv na e-commerce SK | eBook
crosschevron-leftarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram