Späť k newsroom
Mailchimp - subscribe form sidebar

V Accace oslavujeme 17 rokov: Pozrite sa s nami na naše začiatky, súčasnosť a plány do budúcnosti

14 septembra 2023
Tento článok je dostupný aj v
anglickom jazyku
Zdroj: Wikipedia

Keď Paul Gauguin v roku 1898 vytvoril svoje majstrovské dielo Odkiaľ pochádzame? Kým sme? Kam smerujeme? (zobrazené vpravo), dotkol sa sady otázok, ktoré rezonovali počas celej histórie ľudstva. Avšak tieto otázky nie sú len pre jednotlivcov, filozofov alebo umelcov; sú v jadre každej ambicióznej entity – presne tak, ako je to u Accace.

ento september, kedy oslavujeme 17. narodeniny našej spoločnosti, je vhodnou chvíľou na zamyslenie sa nad tým, kde sme začali, kde sme teraz, a kam mierime. Podobne ako Gauguinova tvorba, naša cesta počas posledných sedemnástich rokov bola plátnom plným výziev, úspechov a inovácií. Napriek tomu všetkému sme zostali vytrvalí v našom motte: byť vždy „o krok vpred“.

Od našich skromných začiatkov až po našu súčasnú pozíciu lídra v odvetví, je naše odhodlanie stále rovnaké. Nečakáme len na budúcnosť; predvídame ju. Nečelíme len výzvam; zdolávame ich. Naša história nie je iba o navigovaní v komplikovanom svete BPO a poradenských služieb; je o udávaní smeru s víziou rastu.

Poďte sa s nami pozrieť na našu cestu, ako tvrdo sme pracovali na tom, aby sme boli tam, kde sme teraz, a získajte viac informácií o tom, čo nás ešte len čaká.

Naša cesta k dnešnému dňu

2006 Accace otvára svoju prvú kanceláriu v Bratislave, v hlavnom meste Slovenska, ktorú založil Jiří Majer
   
2007 Založenie pobočiek v Českej republike, Rumunsku a Ukrajine
   
2008 Otvorenie pobočky v Maďarsku
Accace sa stáva partnerom Microsoftu
   
2009 Otvorenie pobočky v Poľsku
   
2010 Otvorenie druhej pobočky v Českej republike
   
2011 Akvizícia Interbook Kft. v Maďarsku
   
2012 Získanie skupinovej certifikácie ISO
   
2013 Otvorenie pobočky v Nemecku
   
2014 Predstavenie TULIPu, nášho interne vyvinutého riešenia pre účtovníctvo, mzdy a poradenstvo
   
2016 Otvorenie tretej pobočky v Českej republike
Accace získava 4 nových partnerov
   
2017 Vďaka strategickému partnerstvu s UNIJA sme v ďalších šiestich krajinách
   
2018 Accace predstavuje svoje nové úlohy, vízie a hodnoty
Accace Slovensko uvádza občianske združenie #accacelife
   
2019 Predstavenie Accace Circle
Spustenie The Aces, interné odovzdávanie cien
Nový joint venture v Južnej Afrike
Nová pobočka v Rusku
Spustenie robota Emil v Českej republike pre kompletné spracovanie daňových priznaní k DPH
   
2020 Mihaela Pašek-Virlan je menovaná za novú generálnu riaditeľku
Spustenie našej globálnej eShop platformy
Otvorenie druhej kancelárie na Slovensku
   
2021 Nový joint venture v Spojenom kráľovstve
Spustenie SocioRatingu, nástroja na meranie vitality našej spoločnosti
Spustenie Optiomatu, nástroja na automatizáciu zamestnaneckých opčných plánov
Uvedenie robota Béďa na správu dátových schránok, sťahovanie a triedenie správ, robota Pepa na kompletné spracovanie daňových priznaní k DPH a robota VISA na kompletné spracovanie daňových priznaní k DPH vrátane kontroly a reportingu v Českej republike
   
2022 Rebranding a predstavenie našich silných stránok: technológie, komunita, know-how, a že sme o krok vpred
Otvorenie tretej kancelárie na Slovensku
Zatvorenie pobočky v Rusku
Akvizícia Legal Systems s.r.o. ako náš ďalší krok v posune právnych procesov
Spustenie book!t a EWA pre rezerváciu zdieľaných stolov a parkingu, a záloha zo mzdy vopred
Spustenie robota Dluhoš na automatickú kontrolu insolvenčného registra a zasielanie notifikácií o zmenách stavu a robota Max na prípravu daňových priznaní fyzických osôb v Českej republike
   
2023 Viac ako 50 lokalít pokrytých vďaka našej biznis komunite a partnerom v Accace Circle
Spustenie AceON, nášho medzinárodného akcelerátora pre startupy
Spustenie Accace Office, digitálnej kancelárskej platformy spájajúcej klientov a kolegov

Pohľad našej CEO

Pohľad na našu cestu, technologický prístup a jedinečnú firemnú kultúru približuje naša CEO Mihaela Pašek-Virlan, čím poukazuje na skromné začiatky spoločnosti Accace a zdieľa podstatu toho, čo znamená byť vo svete podnikania vždy „o krok vpred“.

Mihaela Pašek-Virlan, CEO Accace

V Accace pôsobíš už mnoho rokov, aká bola firma na začiatku?

Jiří Majer založil spoločnosť už v roku 2006, v podstate . Ja som sa k nemu pridala v roku 2007. V Českej republike a na Slovensku nás bolo asi 40 – 50 ľudí, neskôr pribudlo zopár ľudí v Rumunsku, Maďarsku a vo všetkých krajinách okolo. Ale napriek tomu sme každého poznali po mene, vedeli sme dať všetkých do jednej miestnosti raz alebo dvakrát do roka. Teraz to už nie je také jednoduché, pretože máme viac ako 800 odborníkov (s našou biznis komunitou je to viac ako 2 500 profesionálov) a sme schopní poskytovať služby vo viac ako 50 krajinách. Dnes je to už teda iná veľkosť firmy, aspoň pre nás, malú spoločnosť, ktorá začínala v strednej a východnej Európe.

Bol Accace „o krok vpred“ od začiatku?

Verím, že áno. Hneď od začiatku, sme mali veľmi blízko k našim klientom, expandovali sme, pretože klient prišiel za nami a povedal: „Potrebujem vašu pomoc v tejto krajine, v tomto regióne, s rovnakým prístupom.“ To by však nebolo možné bez proaktívneho myslenia, bez toho, aby sme boli pripravení urobiť ďalší krok.

Na druhej strane sme sa vždy veľmi zameriavali na technológiu. Dovolím si dokonca tvrdiť, že sme udávali trendy v našom odvetvi. Pred mnohými rokmi sme začali s Tulipom a našimi ďalšími nástrojmi vo všetkých našich profesionálnych službách: v účtovníctve s OCR, vyťažovaním dát v oblasti miezd, komunikácie s klientmi, integrácie medzi ich HRM systémami a mzdovými softvérmi, ktoré používame – to je niečo, do čoho investujeme už niekoľko rokov, čiže skôr než sa to stalo štandardom. Takže áno, myslím si, že sme boli „o krok vo pred“ od samého začiatku.

Accace sa teraz rozrástlo na proaktívneho partnera, ktorý pomáha podnikom efektívnejšie riadiť svoje činnosti a expandovať kdekoľvek na svete spôsobom, akoby neexistovali hranice tým, že ponúka inteligentné riešenia, nástroje podporujúce globálny rast a talenty, ktoré sa starajú o potreby klientov tak, ako to by boli ich vlastné.

[Pop-up][MC] Zmeny v DPH a ich vplyv na e-commerce SK | eBook
crosschevron-leftarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram