Späť k newsroom
Mailchimp - subscribe form sidebar

Každý človek a každý deň v Accace ma niečo naučili | #PeopleOfAccace

17 októbra 2023
Tento článok je dostupný aj v
anglickom jazyku

V našej novej sérii #PeopleOfAccace vám formou rozhovorov priblížime zákulisie Accace. Dozviete sa, ako u nás vznikajú nové služby či riešenia, kto je v Accace najdlhšie a akými pozíciami si za tie roky prešiel, no najmä spoznáte našich skvelých ľudí. V štvrtom rozhovore sme sa povypytovali našej Operation Director Simony Dimov, ktorá začala v Accace pred 15 rokmi na pozícii Office Assistant a vypracovala sa až na jednu z vedúcich pozícií v našom slovenskom Accace. 

Svoju kariéru v Accace si začínala na pozícii Office Assistant. Povedz nám viac o tom, ako vyzerali tvoje začiatky a akými pozíciami si si odvtedy prešla.

Od mojich začiatkov na administratívnych a asistentských pozíciách, ktoré boli veľmi užitočnou školou pre navnímanie kultúry, fungovania, systémov a smerovania spoločnosti až po project/account management, to bola pre mňa výzva plná tvrdej práce, motivácie, neustáleho učenia sa a nutkania napredovať, ale aj pochybností vo vlastné schopnosti, obáv z neúspechov a správnosť niektorých rozhodnutí. Samozrejme, fungovanie v malej spoločnosti pred 15 rokmi, kde prevládala veľmi citeľná rodinná atmosféra plná blízkych vzťahov, spolupatričnosti a vzájomnej pomoci, sa s rastom spoločnosti mnohé zmenilo. Je to ale pochopiteľné vzhľadom na veľkosť firmy, intenzitu dnešnej doby a samozrejme aj rozdielnu mentalitu a novú generáciu prichádzajúcu na pracovný trh.  

Accace je pre každého ale stále miestom vhodným tak pre plnenie osobných profesionálnych cieľov, ako aj priestorom pre priateľstvá a výnimočné vzťahy s klientmi, sledovanie nášho smerovania s ohľadom na modernizácie a digitalizáciu doby. A bezpochyby s veľkým dôrazom a orientáciou na pomoc ľuďom, ktorí to potrebujú, na rozvoj mladých talentov a na nevyhnutnú pomoc planéte. 

Každý jeden deň v tejto spoločnosti, väčšina kolegov, s ktorými som mala možnosť za celú tú dobu pracovať, či každý klient ma niečo naučili a posúvali ma vpred. Za toto všetko som nesmierne vďačná a hrdá na to, že som súčasťou tohto tímu, ktorého samotná podstata je prirodzene nastavená tak, že vytvára priestor pre náš rast s ohľadom na naše schopnosti a ambície. Každý, kto bol a je vo vedení Accace bol a je podporou pri napredovaní, inováciách a nových nápadoch, ktoré prichádzajú od zamestnancov, pričom práve tento prístup musím osobne veľmi vyzdvihnúť a upriamiť na to pozornosť. Vedenie spoločnosti vo všetkých obdobiach môjho pôsobenia dôverovalo mojim schopnostiam (TRUST), veľa ma naučilo a nesmierne mi pomohlo v mojom profesijnom smerovaní (COOPERATION), podporilo ma v tých najkrajších životných krokoch, ako aj v najťažších obdobiach môjho súkromného života, čo absolútne nie je automatikou u každého zamestnávateľa, začo budem vždy veľmi vďačná (COMMITMENT) a dokázalo vo mne vždy znovu a znovu naštartovať aktivitu robiť v tejto spoločnosti čo najlepšiu prácu (PASSION). 

Accace robí úžasnú prácu a som hrdá na to, že som celé roky toho súčasťou a o to viac, že sa dnes už môžem podieľať na rozhodnutiach a ďalšom smerovaní tejto spoločnosti z novej pozície.

Prednedávnom si sa stala Operation Director. Čo táto pozícia obnáša a čomu všetkému sa teraz venuješ?

Už zo samotného názvu tejto novej pozície vyplýva, že sa jedná o operatívne riadenie spoločnosti, t.j. nastavovanie systémového a efektívneho fungovania v spoločnosti s cieľom implementácie nových a zdokonaľovania už existujúcich procesov, nevyhnutných interných pravidiel pre ďalšiu “zdravú” budúcnosť firmy a bezpochyby s ohľadom na čo najväčšiu spokojnosť tak zo strany klientov ako aj zamestnancov. Pochopiteľne, pri vzniku spoločnosti a prvotnej orientácii primárne na business, rozširovanie portfólia služieb, zviditeľňovanie spoločnosti na trhu, nie je operatívne riadenie takou podstatnou súčasťou, a dôraz na túto oblasť sa nasmeruje trošičku neskôr. Tým samozrejme nechcem povedať, že to bolo doteraz úplne opomenuté, ale v určitom momente tomu už je potrebné venovať viac pozornosti a zamerať sa detailnejšie aj týmto smerom.  

Moje dlhoročné pôsobenie v spoločnosti, informácie a aktívny záujem súvisiaci s fungovaním našej spoločnosti či úzka spolupráca s naším šéfom Peťom prirodzene podnietilo vznik tejto pozície a vložilo ďalší dielik do môjho “Accace puzzle”, ktoré sa skladá už niekoľko rokov a dáva môjmu smerovaniu ďalší rozmer. Túto novú rolu si nesmierne vážim a verím, že dokážem v spolupráci s ďalšími kolegami pomôcť spoločnosti prejsť na iný level, čo sa týka interného fungovania, ktoré má z môjho pohľadu nesmierny vplyv na zamestnancov, ako aj business stránku každej spoločnosti. Avšak, prijímam túto novú výzvu s rešpektom a vierou, že to bolo dobré rozhodnutie tak pre mňa osobne ako aj pre firmu. Keďže kontakt s klientmi a s obchodom by mi určite veľmi chýbal, mám stále priestor realizovať sa aj v tomto smere pri niektorých kľúčových klientoch, s ktorými spolupracujem už niekoľko rokov. Takže znovu, ako vo väčšine období môjho pôsobenia v Accace, flexibilne dokážem uspokojiť každú stránku svojich ambícií, a aj v tomto prístupe je Accace TOP zamestnávateľom.

Čo by si odkázala ľuďom, ktorí zvažujú prácu v Accace?

Ak je niekto plný pracovných snov a ambícií, samozrejme schopností a potrebných vedomostí pre prácu v oblasti, v ktorej Accace pôsobí, nevyhýba sa intenzívnej práci a sú mu blízke inovácie a modernizácia, nech sa k nám určite pridá. 

Accace ale nie je pre ľudí, ktorí si chcú bez entuziazmu a proaktivity odpracovať svojich 8 hodín a byť “len” v práci. Kultúra u nás je nastavená inak, veľmi dynamicky a mnohí z nás touto firmou žijú už niekoľko rokov a v žilách im koluje Accace krv.

Ako tráviš svoj voľný čas?

Nie je ho veľa, takže sa snažím tráviť čo najviac času s rodinou, priateľmi, s dobrou knihou a výletmi rôzneho druhu, keďže ani v súkromí veľmi nedokážem obsedieť a byť neaktívna.

Čo o tebe vie (zatiaľ) len málo ľudí?

Som adrenalínový typ a stále viac ma lákajú aktivity tohto typu (napr. nedávno som si 1x vyskúšala tandemový zoskok). Odjakživa som tiež nepolepšiteľný cestný pirát. Zároveň paradoxne stále viac vyhľadávam pokoj pri práci v záhrade a potrebujem kontakt so zemou, čo je vo mne evidentne hlboko zakorenené, keďže som vyrastala a snažím sa tráviť veľa času na dedine. 

[Pop-up][MC] Zmeny v DPH a ich vplyv na e-commerce SK | eBook
crosschevron-leftarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram