Späť k newsroom
Mailchimp - subscribe form sidebar

Hor sa do lesa | Pomoc nadácii Horský park

4 júna 2018

V rámci Agendy 2020 sme si dali za cieľ uplatňovať tzv. Triple bottom line (profit, planet, people) koncept, ktorý zdôrazňuje, že ekonomický záujem by nemal byť v rozpore so sociálnymi a environmentálnymi záujmami, ale naopak, majú vytvárať synergiu. Dbáme na dopad našich aktivít na životné prostredie a spoločnosť, snažíme sa minimalizovať ekonomické vplyvy a podporovať kolegov aj v pracovnom čase, aby sa zapájali do verejnoprospešných projektov a ochraňovali a zvyšovali kvalitu prírody a prostredia okolo nás.

Práve preto sme tento rok odštartovali náš projekt pomoci HOR SA DO LESA. Tento projekt nesie veľmi príznačný názov, pretože sme sa rozhodli dlhodobo spolupracovať s Nadáciou Horský park, ktorej hlavnou ambíciou je ochrana lesoparku a pestovanie vzťahu ľudí k prírode prostredníctvom vytvorenia komunitného centra Horáreň. Nadácia sa angažuje v aktivitách podporujúcich “zelenú“ Bratislavu, spolupracuje s inými občianskymi združeniami a organizáciami, štátnou správou, samosprávou, či verejnosťou a inšpiruje aj ostatných obyvateľov Bratislavy k dobrovoľníckej iniciatíve.

Ako sme v Horskom parku doteraz pomohli?

24. mája 2018

Projekt odštartovala vo štvrtok 24.mája 2018 prvá skupinka 23 dobrovoľníkov z Accace na čele s naším Managing Directorom Petrom Pašekom, ktorá vyčistila od odpadkov celý 22 hektárový park, vylopatovala 700m žľab od lístia a nakálala drevo. Od dobrovoľníkov, ktorí vedú nadáciu sme dokonca dostali aj pochvalu za zatiaľ NAJZANIETEJŠIU skupinku. Pochvala nás samozrejme potešila, ale najlepší bol pre nás pocit z dobre vykonanej práce a pomoci v zlepšení komunity, v ktorej žijeme!

10. júla 2018

Druhá čata dobrovoľníkov nielen z Accace, ale aj z našej sesterskej firmy TULIP pomáhala v Horskom parku najmä prípravou starého dreva na ďalšie spracovanie. Naši kolegovia počas druhej brigády vynosili spoločnými silami kopu dreva, ktoré bolo určené na mulč. Niektoré kolegyne sa nebáli ani boja s pichľavými kríkmi a burinami, ktoré bránili v raste mladej lipke a vytvorili pre ňu dostatočný priestor. Naše šikovné účtovníčky dokonca stihli vyčistiť okolie chodníka od burín a napadaného lístia. Poobede sa dobrovoľníci pustili ešte aj do čistenia detského ihriska od špiny na zemi a verte, že ich metlám, a lopatám neunikol ani kúsok ihriska. Nedá nám nespomenúť našu veľkú pomocníčku prasiatko Roxanu, ktoré na nás celý čas s krochkaním dohliadalo ????

20. septembra 2018

Septembrové počasie vyšlo aj napriek počiatočným obavám na jednotku, a tak sa mohla tretia skupinka dobrovoľníkov opäť pustiť do skrášľovania Horského parku. Doobeda naše kolegyne a 1 statný kolega zasadili 15 nových tisov, ktoré daroval Accace nadácii Horský park. Práca s krompáčom dala našim dobrovoľníkom poriadne zabrať, ale následná radosť z nových stromčekov stála jednoznačne zato. Poobedie bolo venované čisteniu nášho “obľúbeného” žľabu pozdĺž hlavného chodníka od hliny a lístia. Ďakujeme našim kolegynkám, tentokrát najmä zo mzdového tímu, ktoré s úsmevom na perách celý deň makali a tak pomohli zveľadiť, zalesniť a upraviť okolie Horského parku, ktorý je obľúbeným miestom pre obyvateľov Bratislavy na prechádzky, šport, hry a celkové dobitie energie.

Tešíme sa, že väčšina našich kolegov prejavila záujem aktívne sa zapojiť do projektu HOR SA DO LESA a priložiť svoju pomocnú ruku k dielu. O ďalšom progrese a pomoci Nadácii Horský park vás budeme ešte určite informovať. Pozrite si nižšie niekoľko fotografií z našich štvrtkových akcií alebo sa o výsledku choďte presvedčiť na vlastné oči počas prechádzky v príjemnom prostredí Horského parku.

[Pop-up][MC] Zmeny v DPH a ich vplyv na e-commerce SK | eBook
crosschevron-leftarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram