Späť k newsroom
Mailchimp - subscribe form sidebar

Spúšťame ďalšie pokračovanie nášho medzinárodného akceleračného programu AceON

12 februára 2024
Tento článok je dostupný aj v
anglickom jazykučeskom jazykurumunskom jazyku

V Accace sme využili silné základy nášho pôvodného akcelerátora #accacelife a spolu s ďalším silným partnerom sme ho minulý rok transformovali na európsky AceON Accelerator. Od marca spúšťame ďalšie pokračovanie, v ktorom privítame desiatky start-upov a najlepším z nich sme pripravení poskytnúť možnú investíciu.

Rok 2023 bol pre AceON Accelerator prvým v jeho histórii, ale aj napriek tomu sa nám skvele darilo. Už od prvého jarného programu bolo vidieť veľký záujem kvalitných start-upov o účasť v akceleračných programoch.  Zúčastnili sa ho zakladatelia s veľkými ambíciami stať sa globálnym hráčom. Niektorí z nich už medzitým vypustili svoje produkty do sveta alebo získali prvé investície, napríklad Wopee (autonómny testovací bot pre web appky) alebo Mapheim (builder vizuálne prívetivých digitálnych máp s rôznymi funkciami s použitím v rôznych sektoroch). Je úžasné sledovať rýchly pokrok týchto šikovných ľudí, s ktorými sme mali v AceON Accelerator možnosť spolupracovať.

V jarnom programe bude start-upom pomáhať aj naša CEO Mihaela Pašek-Virlan

Založiť technologickú firmu je náročná výzva a preto je veľkou pomocou mať k dispozícii podporu od veľkých partnerov, ako je Accace a ZAKA a ich in-house expertov. Peter Pašek, Managing Director & Partner Accace Slovensko a Co-founder AceON Accelerator sa osobne zúčastňuje na mentoringu a prednáškach vo všetkých programoch. Výnimkou nebude ani najbližší Spring Accelerator 2024, kde bude s foundermi diskutovať na témy ako valuácia start-upu, ESOP, term sheet a konvertibilný dlh.

Do najbližšieho programu sa zapojí aj naša CEO Mihaela Pašek-Virlan, takisto aj Laura Stefan, Managing Director & Partner Accace Romania, či Barbora Debnárová, Business Development Lead v Accace International.

Okrem podpory od skúsených expertov z Accace ponúkli osobnú podporu start-upom v AceON aj Ján Kasper, Co-founder & Managing Partner ZAKA, Andrej Petrus, Chief Investment Officer v ZAKA, Slavo Tuleja, Managing Partner & Founder Kiuub, Bohumil Pokštefl, exited CEO z Kontentino a Co-founder SaaS Garden, Milan Novotný, Director of SEO & Content zo známeho slovenského start-upu CloudTalk a ďalší.

Accace a ZAKA spoločne investujú cez akcelerátor do tých najlepších z najlepších

Čo startupisti potrebujú? Najčastejšia odpoveď na túto otázku býva: kapitál na produktový vývoj, marketing, predaj a expanziu. AceON Accelerator je aj investorom a je schopný ponúknuť peniaze tým najlepším, ktorí prejdú programom a splnia kritériá.

Začínajúcim startupom ponúkame investíciu vo výške od 50 do 70 tisíc eur, avšak musia v ňom vidieť škálovateľnosť a potenciál rýchleho rastu na globálne trhy, takisto aj dobrú kombináciu vedomostí a skúseností u zakladateľov.

Záujemcovia o účasť v Spring Accelerator programu sa môžu prihlásiť naneskôr do 7. marca 2024 vyplnením prihlášky na webstránke AceON akcelerátora. Program začne 21. marca a ukončí sa v máji Demo Day. 

[Pop-up][MC] Zmeny v DPH a ich vplyv na e-commerce SK | eBook
crosschevron-leftarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram